SA Skole Kamp v Kampe 2019 Hoërskole

Tournament Details
NameSA Skole Kamp v Kampe 2019 Hoërskole
CountrySouth Africa
ProvinceLimpo
Venue
Number of Competitions4
How many Competitions will count4
Minimum Anglers weighing together1
Maximum Anglers weighing together1
Start Time07:00
End Time16:00
Tournament Ties1 Most Fish 2 Heaviest Bag 3 Heaviest Fish - Linked to competitions used to calculate Grand Prix Points
Next Competition Date2019-11-22
Tournament Points+
SpeciesCompetition PointsTeamsCategories
Alle Spesies,5,
Karp,5,
Baber,5,
Kleinbek Geelvis,5,
Graskarp,5,
Kurper,5,
Paling,5,
Moddervis - Oranje,5,
Moddervis - Rooineus,5,
shortfish=0
deadfish=0
fishlength=0
fishweight=10
latepoints=-10
bagsize=0
tourbonus=0
bonusbigfish=0
bonusbigbag=0
dailywinner=0
nofishbonus=0
nofishbonustype=0
max=22
min=0
attendancebonus=0
tourpenalty=-10
reset=-1
tourterm=SAFBAF
tie=0
bonusfrequency=0
gptype=0
pointintervals=[1,22,1]
speciespoints=
divisions=
categories=
expression=(numfish * pntspecies) + (numdead * pntdead) + (numshort * pntshort) + (numpenalty * pntpenalty) + (valweight * pntweight) + (vallen * pntlen)
defaultourname=
numcomps=1
numcompsreq=1
minanglers=1
maxanglers=1
askforteam=-1
tourties=1
tourtype=-1
showdetails=-1
Dinamika
Wesvalia
HTS John Vorster
Pretoria Noord
Die Anker
Benoni
Hans Moore
Hoogenhout
HTS Middelburg
A=0
B=0
Tournament Information

SA Skole Kamp v Kampe 2019 Hoërskole

Tournament Rules

SAVOF Oewerhengelreëls

Organisors

Andries Maree - SAVOF

Teams
Entry #NameTeamsCategoriesANGLER1
1GOFF TBenoniAGOFF T
2DAVIS BBenoniADAVIS B
3Jordaan BHts John VorsterAJordaan B
4Du Plessis LARHts John VorsterADu Plessis LAR
5Buitendag EHans MooreBBuitendag E
6Strauss RHans MooreBStrauss R
7Hennop SHPretoria NoordAHennop SH
8Sutherland SCPretoria NoordBSutherland SC
9Wolhuter JDie AnkerBWolhuter J
10Antonic ADie AnkerBAntonic A
11Abrie JHoogenhoutAAbrie J
12Otto DHoogenhoutAOtto D
13Marx RHHts MiddelburgAMarx RH
14Siegers EHts MiddelburgASiegers E
15Lamprecht HKDinamikaALamprecht HK
16Lamprecht GSDinamikaALamprecht GS
17Cilliers DWesvaliaACilliers D
18Van Lill JWesvaliaAVan Lill J
19Myburgh JBenoniBMyburgh J
20Cook KBenoniBCook K
21Potgieter WHts John VorsterBPotgieter W
22Stander EHts John VorsterBStander E
23de Beer RHans MooreAde Beer R
24Howard DHans MooreAHoward D
25Van der Merwe GBPretoria NoordAVan der Merwe GB
26Strydom FCPretoria NoordBStrydom FC
27Jordaan JDie AnkerBVan Tonder
28Matthee JDie AnkerAMatthee J
29Siemens RHoogenhoutBSiemens R
30Siemens LHoogenhoutBSiemens L
31Taljaard EHts MiddelburgBTaljaard E
32Rossouw MHts MiddelburgBRossouw M
33Labuschagne WJDinamikaBLabuschagne WJ
34Botha KWesvaliaBBotha K
35Van Zyl HADinamikaBVan Zyl HA
36Prins TWesvaliaBPrins T